Spotkanie „z sercem”

Po czterech miesiącach przerwy z powodu nasilonej pandemii, seniorzy z Oddziału Rejonowego PZERiI w Więcborku spotkali się 7.07. 2020r. w miejscowym Ośrodku Wczasowym „Tęcza”. Czterdzieści czworo odważnych przeszło przez sanitarne zalecenia ( mierzenie temperatury, wypełnienie ankiety, dezynfekcja rąk..) i przez kilka godzin na powietrzu, w specjalnie przygotowanym miejscu spędzała czas. Początek imprezy odbył się w sali, by przekazać mnóstwo nowych informacji i przyjąć do grona nowe członkinie: pp. Urszulę Grabowską i Brygidę Sommerfeld. Całemu spotkaniu patronował symbol serca, jako uczucia, wrażliwości, przyjaźni darowanej sobie nawzajem.

Potem przy ognisku, w pięknym relaksowym miejscu, śpiewaliśmy z akompaniamentem akordeonu piosenki i gimnastykowaliśmy się z wykorzystaniem krzesełek, traktując wszystko z humorem. Nie zabrakło grillowego jedzonka z surówkami włącznie. Każdy sam mógł upiec kiełbaskę przy ognisku. Rozmów w grupach było wiele, co chwila wybuchały salwy śmiechu, bo nie widzieliśmy się od lutego, a przecież trzeba podzielić się z koleżeństwem nowymi przeżyciami. Komu bardzo zależało na większym ruchu, mógł skorzystać z tanecznej formy rozrywki w sali Ośrodka.

Organizatorzy ( członkowie ZOR ) bardzo starali się w przygotowaniach do tego zadania, ale skorzystaliśmy również z pomocy zaprzyjaźnionych instytucji: MGOPS, Świetlicy Środowiskowej „Uśmiech” i MGOK w Więcborku. W tym miejscu z wielkim zadowoleniem dziękujemy właścicielom Ośrodka Wczasowego „Tęcza” w Więcborku, którzy przyjęli nas też „z sercem”, życzliwie i serdecznie.